איך מגדילים הכנסות

הימים הם ימי מיתון ומחאה חברתית שדורשת "צדק חברתי", ומעמד הביניים הוא הסובל העיקרי מהגזירות הכלכליות והעלאת המחירים. עד שיגיע ה"צדק החברתי" (אם בכלל) מה ניתן לעשות על מנת להגדיל הכנסות מבלי לערוך שינויים מהותיים בחיינו ולהיכנס לבירוקרטיות מיותרות? כל הטיפים והעצות במאמר שלפניכם.

טיפים להגדלת הכנסה

הרעיון המרכזי הוא להשתמש בכישרונות הבסיסיים שלנו, להציב יעדי ביניים ולעשות ויתורים היכן שניתן. המובן מאליו הוא לנסות להגדיל את היקף המשרה הנוכחית או לעבוד שעות נוספות, אך לא תמיד זה אפשרי. מה כן ניתן לעשות? לאחר שעות העבודה ניתן לעבוד ולתת שיעורים פרטיים לתלמידי תיכון או סטודנטים מתקשים, לעבוד בהקלדת נתונים או תמלולים, לעשות בייביסיטר לילדים של השכנים או דוגסיטר לכלבים בשכונה על אותו עיקרון, לחלק עיתונים או דיוורים פרסומיים, לנקות בתים וחדרי מדרגות ועוד שלל עבודות שמוגדרות כעבודות להגדלת הכנסה צדדית.

"הג'ונגל" הבירוקרטי

כאמור, הרצון להגדיל הכנסה אינו מספיק שכן יש לעבור ב"ג'ונגל" הבירוקרטי, במיוחד עבור שכירים שכן יש לפתוח תיק עוסק מורשה במע"מ, תיק במס הכנסה ולערוך תיאום מס ולמלא הצהרת הון אם נדרש. הבירוקרטיה הזו היא לעיתים הסיבה העיקרית למדוע שכירים לא מנסים להגדיל את הכנסתם, בשל המועקה הרבה שהם חשים (ובצדק) עם הצורך בהתעסקות עם הרשויות השונות. הזמן הרב שההעסקות הזו צורכת לעיתים מניעה מהגדלת ההכנסה עצמה.

הפיתרון

ובכל זאת, ישנו פיתרון לסבך הבירוקרטי. ישנן חברות בשוק שמספקות שירות הוצאת חשבונית לשכיר אשר חוסכות לכם את כל "כאב הראש" בתמורה לעמלה אשר מנוכה בתלוש המשכורת שהן מספקות לך. היתרונות הם אדירים שכן אין לך שום קשר עם שלטונות המס (יתרון גדול בפני עצמוI), אין תשלום חודשי ליועץ מס או רואה חשבון, קרי חיסכון כלכלי אדיר, אין צורך למלא הצהרת הון (אחת לארבע שנים) ואין צורך למלא דו"ח שנתי למס הכנסה. בנוסף, ישנו יתרון גדול בהנפקת חשבונית חיצונית לשכיר והיא היכולת לזכות בהטבות והחזרי מס ולחסוך לעתידך.