עסק ללא בירוקרטיה פיננסית

חשבונית לשכיר

לכל אחד חלום להפוך בין לילה את הכישרון שלו לעסק מצליח. רוב האנשים לא עושים דבר עם הצלחתם. שאלתם פעם למה? מדובר בחשש להתעמת בפועל עם רשויות המס. העניין הזה של פעולה מול רשויות המס, מול בירוקרטית ביטוח לאומי, הגשת הצהרת הון ועוד התעסקויות כאלה ואחרות, גורמות לאדם החולם להשאיר את חלומו במגירה. אי אפשר לדעת במדויק מה גורם לאותו אדם, להיוותר עם החלום הכבוי. האם מדובר בניירת המבלבלת את רובנו? או שאולי מדובר בפחד לשגות ולו לרגע. שהרי  טעות אחת שאינה במקום אל מול שלטונות המס, עלולה לגרום לכם לשכוח מהחלום לא פעם ואף להסתבך עם דברים שלא חלמתם כי קיימים. אז מה עושים? איך מצליחים להגשים חלום ועדיין להישאר שכירים מוגנים? כל המידע לפניכם.

חשבונית לשכיר על פני אפשרויות אחרות

אז נכון שישנה אפשרות לפתוח תיק עוסק פטור. אם זה הפיתרון בשבילכם אנחנו נבהיר לכם את הנקודה ונעודד אתכם ללכת לכיוון הזה.  אולם לפעמים עוסק פטור אינו הפיתרון האידיאלי. בעיקר כשהלקוחות שלכם הינם עוסקים. רואה חשבון? בהחלט. רק שרואה חשבון יגבה מכם עמלה גלובלית ללא התחשבות בכמה הרווחתם או כמה תרווחו בעתיד. הוא מבחינתו? רוצה את עמלו. כשאתם פונים למשל לשירותי חשבונית לשכיר. אתם משלמים על פי הכנסתכם בלבד. שירותי חשבונית לשכיר, יגבו מכם רק על פי מה שתרווחו בפועל. גובה העמלה יהיה קבוע ולא יעלה על 5 אחוז מההכנסה אותה תרוויחו. יתרון? בהחלט.

יתרון נוסף בבחירת חשבונית לשכיר

היתרון הגדול ביותר בבחירת חשבונית לשכיר טמון ביכולת שלכם להישאר שכירה לצד הרצון שלכם לעסוק בכישרון המובהק שלכם. תארו לעצמכם את היכולת לעסוק אך ורק באהבתכם, בעוד שירותי חשבונית לשכיר ידאגו לכם לכל השאר. החל מהתמודדות אל מול שלטונות המס, החל מהתרוצצויות כאלה ואחרות והכול רק בהסתמך למה שתרוויחו בפועל. בנוסף, אם לפתע תבחרו לסוג חלילה, שהרי לא תחויבו בעלות ואפילו תוכלו להשתמש בתלושי השכר שהוצאו לכם לצרכי קבלת אבטלה על פי מידת הצורך. יתרון? בהחלט.

ההבדל בין עוסק מורשה לעוסק פטור

אחת מהדילמות שעומדות בפני אנשים שכירים שמעוניינים להגדיל הכנסה היא כיצד להירשם מבחינה משפטית, כעוסק מורשה או כעוסק פטור? על ההבדלים בין השניים ופתרון כיצד להיפטר מתהליך הבירוקרטיה המעיקה, במאמר שלפניכם.

מהו עוסק מורשה?

נקודת המוצא היא שכל אדם עוסק, חייב לנהל על פי חוק את ספרי העסק ולדווח על הכנסותיו. הליך הרישום כעוסק מורשה הוא פתיחת תיקים במס הכנסה, ביטוח לאומי ובמע"מ. עוסק מורשה חייב בעת קבלת התשלום מהלקוח להוציא חשבונית מס הכוללת מע"מ וחייב לדווח דיווחים חודשיים למע"מ. רשימת העסקים שיכולים להירשם כעוסק מורשה היא רשימה סגורה וביניהם: נותני שירותים כגון: עורכים, תרגומנים, עובדי הוראה, חוקרים פרטיים, טכנאי שיניים, יועצי מס, רופאים, פסיכולוגים, מורי נהיגה, בוני תפאורה ועוד.

מהו עוסק פטור?

הליך הרישום כעוסק פטור הוא זהה לעוסק המורשה למעט הצורך לפתוח תיק במע"מ, שכן עוסק פטור אינו צריך לגבות מע"מ וכך ליהנות מהאפשרות לספק ללקוחותיו הפרטיים מחירים נמוכים יותר בגין השירות או המוצר שהוא מספק. החיסרון באספקט זה הוא העובדה שהלקוחות מניחים שהיקף ההכנסות של העוסק הפטור נמוכות מהעוסק המורשה. בעת קבלת התשלום, העוסק הפטור מחויב להוציא קבלה בלבד. בנוסף, מחזור העסקאות השנתי הצפוי של העוסק הפטור לא יוכל לעלות על סכום של 76,884 בשנת 2012. על העוסק הפטור לדווח באופן חד שנתי למע"מ על גובה ומחזור העסקאות שביצע. אם הייתה חריגה והסכום עלה על המקסימום בחוק, ניתן לקזז מע"מ תשומות בהתאם לחודשי החריגה.

הפתרון האולטימטיבי

על מנת שלא להידרש לכל ההתעסקות עם רשויות המס ולכתת רגליים לביטוח לאומי, מס הכנסה ועוד, ישנו פיתרון שיאפשר לכם להפוך לעצמאים או לשכירים עם הכנסה נוספת והוא ביצוע סוג של OUTSOURCING  לחברה חיצונית שתדאג לכל הבירוקרטיה, תנפיק לכם תלוש מסודר עם כל הניכויים הדרושים ע"פ חוק בתמורה לעמלה. חשבונית לשכיר תאפשר לכם לעבוד בראש שקט ולצאת לעצמאות כלכלית מבלי להוציא חשבוניות או קבלות, לנהל ספרי חשבונות ושאר דאגות.

הפקת חשבונית מס ללא צורך בפתיחת תיק

את העובדים העצמאיים ניתן לחלק 2:  עובדים אשר מרוויחים סכומים גדולים הנעים בין עשרות אלפי שקלים למיליוני שקלים בשנה, ועובדים המרוויחים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בשנה. בשני המקרים עליהם להתנהל בשקיפות מול רשויות המס בכל אשר נוגע לתזרים המזומנים. בעל עסק המרוויח סכומים גדולים יכול להרשות לעצמו להעסיק יועץ פיננסי ורואה חשבון. אבל עצמאי המרוויח סכומים קטנים צריך לעמוד לבד מול הגופים הרלוונטיים.

להיות עצמאי ולהתנהל כמו שכיר

הבירוקרטיה הכלכלית איתה צריך להתמודד העצמאי עלולה להוציא לו את החשק מלהיות עצמאי עד כדי כך שהוא ירצה לשוב להיות שכיר. זה לא קל לעמוד מול כל הגופים ולדעת כמה מס ומע"מ צריך לשלם. אבל אין זה אומר שעצמאי לא יכול ליהנות משני העולמות. כלומר להיות עצמאי ובמקביל להתנהל מול הגופים כאילו היה שכיר. שירות זה ניקרא שירות הוצאת חשבונית או הפקת חשבונית מס.  כאמור, כל מה שצריך לעשות הוא להעביר את ההכנסות דרך רואה החשבון בתמורה לתשלום צנוע, לרוב אחוז מסוים מההכנסות באותו חודש, והוא יפיק לכם תלוש משכורת כאילו הייתם שכירים. כך לא תצטרכו לבצע חישובי מס אינסופיים ולבלות שעות במשרדי מס הכנסה.

למי זה יעיל?

במשק קיימים עובדים פרילנסרים במספר תחומים. התחום הנפוץ ביותר הוא תחום השיווק והעיתונות. פעמים רבות כתבים מקבלים תשלום פר כתבה או מאמר. כלומר ללא משוכרת קבועה. כדי לחסוך את כאב הראש של תיאום מס, אפשר פשוט להעביר את התשלום דרך רואה החשבון ולקבל בתמורה תלוש משכורת. כמו כן, שירות זה יעיל במיוחד למי שנוהג לעשות עבודות חד פעמיות לעיתים רחוקות – ניתן פשוט לתת לרואה החשבון לטפל בבעיה במקום לשבור את הראש מה  ולחשוב מה עושים. הרי האדם הפשוט, לרוב אינו מעודכן בכל מה שעליו לעשות בנושא הזה ולפעמים הוא עלול לאבד כסף תוך כדי התהלך. כסף שמגיע לו.

חשוב  לדעת

ההסדר בין רואה החשבון ללקוחו בשירות הוצאת חשבונית אינו הופך את העובד לשכיר של רואה החשבון. לכן לא אל תצפו לקבל ממנו תשלום בעבור ביטוח לאומי או פנסיה. פרילנסר יישאר פרילנסר בדיוק עם אותם התנאים. שירות הוצאת חשבונית לשכיר נועד להקל על חייו של העצמאי ולא לשפר את תנאיו כעובד. לכן, בעת החתימה עם ההסכם מול רואה החשבון, חשוב שעניין זה יהיה ברור ומוסכם על שני הצדדים. המעביד של הלקוח נשאר אותו מעביד ממנו מגיע התשלום.

תלוש משכורת כאלטרנטיבה לחשבונית

תלושי שכר וחשבונית הינם מסמכים בסיסים בקיום כול חברה מודרנית, בכול נתינת שירות וקבלת שכר ישנו צורך במסמך התעד את הקבלה ומונה את אופני חישובה וסיבותיה. תלוש שכר הינו מסמך מסובך הדורש הבנה יסודית של חשב השכר, הבנת  חיחשוב ימי המחלה והחופש, חישוב שעות נוספות והפרשי קרנות הפנסיה השונות. לעומת תלוש המשכורת, חשבונית קלה בהרבה בקריאה שלה והיא כוללת פרטים מעטים יחסית.

הפרטים השונים בחישוב שכר

חישוב שכר צריך לכלול בתוכו יחסים משתנים על ציר הזמן של כול גורם המשפיע על המשכורת, לדוגמא, שכר על ימי מחלה צריך להיות עד 37.5% מתשום יום עבודה מלא אך לאחר יום המחלה הרביעי יש להעלות תשלום זה ל75% מהשכר, חוסר בקיאותו של חשב בפרטים אלו יכול לפגוע מאד בגודל המשכורת, כך גם בימי החופשה שניתן לאוגרם למשך  שנתים עד שהם מאבדים את תורפם ומתחילה ספירה חוזרת, וכך גם החישוב שעות נוספות, לעיתים עובדים נדרשים במסגרת עבודתם לבלות בשעת מאמץ מיוחד במקום העבודה יותר שעות מכרגיל, במקרה זה קובע החוק שבשעתים הראשונות יקבלו העובדים תשלום של 125% ממשכורת השעה הרגילה שלהם, ולאחר שעתים אלו יקבלו תשלום של 150% מהסתכרותם השעתית הרגילה. כדאי להקפיד ולהבין בכול סעיפי השכר, להתייעץ עם חשב חיצוני ולזכות בהבנה אשר תתן לכם כעובדים הבנה שתלווה אותכם למשך שנים ארוכות של הרקמות יחסי אמון טובים.

חשבונית לשכיר ולעצמאי

תחום העצמאים הינו שונה, קל יותר לקרוא חשבונית עצמאי, אף כזו הכוללת חישוב מע"מ בתוכה, ישנן חברות מומחיות היכולות לספק חשבוניות פרוקסי באופן חוקי על כול שירות שעצמאי או שכיר מספקים, אלו הן חברות  הוצאת חשבונית לשכיר, עצמאי הבוחר ב שירות מקבל דילוג קליל ומשחרר מעל התנהלות מול רשויות המס השונות, ושכיר הבוחר בשירות זוכה באפשרות להתמיד בעבודתו ממנה הוא משתכר קבע וקבוע, ובמקביל להתפרנס גם כעצמאי מהצד, באמצעות שירותי הפקת חשבונית לשכיר ניתן לבצע חישובי תיאום מס המביאים לאופטימזציה את רווחיות התפרנסות הן כשכיר והן כעצמאי. חשבונית עצמאי רגילה כוללת את שם החברה של העצמאי ומספרה, סוג השירות תמורתו ניתן התשלום, אמצעי התשלום, הסכום ופרטי הלקוח וההתקשרות של שני הצדדים.

חשבונית לשכיר – הסוף לכאב הראש הכלכלי

חשבונית לשכיר – העידן החדש

עד לא מזמן , שימשתם שכירים בחברה פרטית. ועדיין. בוקר אחד, גמלה בלבכם ההחלטה והחלטתם לפתוח עסק משלכם. אחת ההצלחות טמונה בין היתר ביכולת שלכם לפעול מתוך סדר וארגון. עד כמה שהעסק שלכם יהיה אטרקטיבי ומאיר פנים, שהרי הוא  חייב להתנהל בצורה עקבית , תוך כדי תשומת לב לפרטים הקטנים. רשויות המס אינן מקלות ומספיקה רק טעות קטנה אשר עלולה לגרום, לקריסת מערכות כל העסק בטרם קטף את פירותיו. לרוב, מקרים כאלה מתרחשים, כשבני האדם מחפשים את הזול שהופך ליקר. זה קורה בעקבות התנהלות פיננסית כושלת. אם אתם לא ממש רוצים להתנהל מול מס הכנסה ומעוניינים להמשיך וליהנות מהיותכם שכירים לכל דבר, חשבונית לשכיר הינה הפתרון עבורכם.

קצת על חשבונית לשכיר

לרוב החששות של שכירים העובדים במקום פרטי, מהול בפחד וחוסר רצון להתעסק עם עניינן של חשבוניות, עבודה מול הרשויות, התעסקות עם ניירת מיותרת ולא מובנת ברוב המקרים ועלותו של רואה החשבון. כל הסיבות הללו, הן הגורם לוויתור יזמות עסקית עצמאית, עד כניסתה של חשבונית לשכיר. אז חייכם משתנים.

יתרונות השירות

חשבונית לשכיר, מקנה לכם את האפשרות להתחיל מקטן. היכולת שניתנת לכם למזער נזקים מקלה עליכם ומשרה בכם את הביטחון להעז ולצאת לעצמאות כלכלית. הקסם שבבחירת שירותי חשבונית לשכיר טמון ביכולת שלכם להיות עצמאים אך עדין לקבל משכורת רגילה. חובות הדיווח המיוחדות אינן חלות עליכם, אין לכם ספרים לנהל, אתם פטורים מעול הבירוקרטיה וסרבול המסמכים ואתם לא מתעסקים במתן או קבלת חשבוניות וקבלות. מיותר לציין כי אין אתם משלמים לרואה חשבון וכל ההוצאה שלכם, מסתכמת בדבר אחד. עמלה בגובה של חמש אחוז בלבד. עמלה זו  נגזרת מהתשלום המתקבל בגין כל העבודות שביצעתם באותו חודש.

העמלה – רק אם יש הכנסה

יתרון מובהק, המאפיל על רואי החשבון, כגודל רווחיות העסק , כך גביית העמלה ולא על טהרת הגבייה הגלובלית, כשם שנהוג במשרדי רואי החשבון. על גביית העלות יהיה אחראי נותן שירותי חשבונית לשכיר בעוד הוא ידאג  לטפל בכל הקשור לבירוקרטיה המיוחסת ליזמות העצמאית שבחרתם. אתם מצדכם תמשיכו בפעילות ,בשאיפה לגדול ולצמוח בעוד אתם משאירים את העבודה המסורבלת והמהותית לאנשי המקצוע . השאירו את פרטיכם באתר שלנו ואחד מהמקצוענים ישמח לחזור אליכם בהקדם.

שירותי חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

יום אחד, קמתם בבוקר והחלטתם להגשים את החלום הגדול. מאז ומתמיד אהבתם את התחביב שלכם אך לא העזתם לעלות על דל שפתיכם את הרצון לפתח אותו. שלטונות המס הפחידו אתכם לא פעם, ההתעסקות הזו עם הניירת המתישה והמייגעת, הותירו את החלום מאחור. אז מה עושים כשרוצים להוציא את החלום מהמגרה ולשלב אותו עם מציאות של עבודה שגרתית? לשם כך נועדו שירותי חשבונית לשכיר. כל המידע במאמר אחד לפניכם.

חשבונית לשכיר איך זה מתנהל?

אתם מבחינתכם לא צריכים לעשות דבר, מלבד להגשים את החלום שלכם. איך זה מתרחש? איך ניתן להגשים את החלום בשקט, להרוויח ביושרה את העמל עליו ועדיין לא להתעסק ביגיעה עם מסמכי מס הכנסה? הצהרת ההון? ביטוח לאומי? הרבה סוגיות, שהן הסיבות העיקריות לביטול העצמי שלכם במשך שנים. חשבונית לשכיר, יכולה בהחלט לסייע לכם להגשים חלום ישן. כשאתם פונים לגוף כמו חשבונית לשכיר. אתם משלמים רק בהתאם למה שאתם מרוויחים. אם לא הרווחתם שכר באותו חודש, שהרי אינכם מחויבים לדבר. ההסכם הינו גמיש ותוכלו לצאת ממנו בכל עת. הכול בהתאם לצרכים שלכם בסופו של יום. העלות הנגזרת מהשכר שלכם הינה 5 אחוז באופן קבוע. לא פחות ולא יותר. על 5 אחוז עמלה אלו, אותם אתם מפרישים בעצם לשירותי חשבונית לשכיר, אתם מקבלים את מרב השירות כדלקמן.

מה כולל שירותי חשבונית לשכיר?

1. המשך הטבות של שכיר במסגרת חשבונית לשכיר. אתם מבחינתכם ממשיכים על תקן השכירים. את הדאגה השאירו למוציא החשבוניות. הלא הוא שירותי חשבונית לשכיר.
2. הגשת הצהרת הון, הגשת דיווח שנתי למס הכנסה בעוד אתם לא בעצם העצמאיים שאמורים להתמודד אל מול רשויות המס, אתם הייתם ותיוותרו השכירים בכל הסיפור הנ"ל.
3. חישובים והתחשבנויות מול ביטוח לאומי, תיאומי מס למקבלים תלוש במקומות נוספים, יכולותיו של נותן השירות במקרה הנ"ל- לצורך העניין שירותי חשבונית לשכיר, הוא להעניק לכם את כל השקט הנדרש, בעוד הוא עמל עבורכם ואתם שועטים קדימה עם חלומכם האידיאלי והעיקר? שיש מישהו שדואג כי תשנו בשקט.