הוצאת חשבונית

במשק המבוזר ואפילו כאוטי כיום רבים מחליפים עבודות רבות בזמן קצר, מחפשים למקסם יכולות והכנסות ואם אפשר לעסוק בתחום הקרוב לליבם ולא רק מכניס. בנוסף המשק היום מציע מגוון משרות חלקיות, משמרות, זמניות, עצמאיות וסמי עצמאיות בניגוד לדור ההורים שכולם עבדו באותה משרה עשרות שנים עבודה מלאה.

אפשר להירתע מאי הסדר והמרוץ התמידי אחר פרנסה אולם אפשר לנסות לרתום את היתרונות הקיימים במצב זה לטובתנו.

אתה מוכשר בלכתוב? את מוכשרת בלאייר? אתם יכולים לפתוח עסק עצמאי קטן ולעבוד במקביל בעבודה אחרת. כך תוכלו להתפרנס ובו בזמן לא לזנוח את חלומכם עד שתבוא ההצעה הטובה והפריצה הגדולה או רק לשמר את התחביב וגם להרוויח ממנו הכנסה צדדית.

עוסק זעיר

בישראל קיימת אופציה להקים מעין עסק עצמאי קטן- עוסק זעיר. במקביל אפשר להיות שכיר או לעסוק במגוון עבודות. היתרון כאמור הוא בכך שאתם הבוסים של עצמכם- אתם קובעים מול הלקוח מתי תעבדו ואיך ויכולים תמיד לקחת עוד עבודות או לסרב.

מנגד, העוסק הזעיר יצטרך להירשם ברשויות המס, ולנהל ספר תקבולים. להוציא חשבוניות, לעקוב אחר גובה הכנסתו ולדווח בסוף השנה. לאנשים רבים טרחה זו משקלה בזהב. לעיתים הבירוקרטיה מתישה והשעות המתבזבזות במסדרונות רשויות המס יכלו להיות שעות עבודה יעילות או שעות מנוחה כיפיות.

זה לא חייב להיות ככה

בעוסק שכיר אפשר ליהנות משני העולמות: גם להיות שכיר ולהימנע מהתסבוכת הבירוקרטית וגם להיות בוס לעצמך ולקבוע את שעות העבודה ומחיר לכל עסקה.
אנחנו נוציא את החשבוניות עבורך, נגבה את התשלום מהלקוח ונוציא לך תלוש משכורת בצ'ק או בהעברה בנקאית לפי בחירתך. בנוסף נסייע במילוי טופס הוצאות מוכרות ולך לא יהיה שום צורך לפתוח תיקים מול רשויות המס או להגיש דו"ח שנתי. כל זאת עבור 5 אחוז עמלה בלבד מגובה העסקה לפני מע"מ.
בקיצור- אנחנו נדאג לכל הצד הבירוקראטי ולכם נותר רק לעסוק במה שאתם אוהבים.

הפקת חשבונית מס ללא צורך בפתיחת תיק

את העובדים העצמאיים ניתן לחלק 2:  עובדים אשר מרוויחים סכומים גדולים הנעים בין עשרות אלפי שקלים למיליוני שקלים בשנה, ועובדים המרוויחים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בשנה. בשני המקרים עליהם להתנהל בשקיפות מול רשויות המס בכל אשר נוגע לתזרים המזומנים. בעל עסק המרוויח סכומים גדולים יכול להרשות לעצמו להעסיק יועץ פיננסי ורואה חשבון. אבל עצמאי המרוויח סכומים קטנים צריך לעמוד לבד מול הגופים הרלוונטיים.

להיות עצמאי ולהתנהל כמו שכיר

הבירוקרטיה הכלכלית איתה צריך להתמודד העצמאי עלולה להוציא לו את החשק מלהיות עצמאי עד כדי כך שהוא ירצה לשוב להיות שכיר. זה לא קל לעמוד מול כל הגופים ולדעת כמה מס ומע"מ צריך לשלם. אבל אין זה אומר שעצמאי לא יכול ליהנות משני העולמות. כלומר להיות עצמאי ובמקביל להתנהל מול הגופים כאילו היה שכיר. שירות זה ניקרא שירות הוצאת חשבונית או הפקת חשבונית מס.  כאמור, כל מה שצריך לעשות הוא להעביר את ההכנסות דרך רואה החשבון בתמורה לתשלום צנוע, לרוב אחוז מסוים מההכנסות באותו חודש, והוא יפיק לכם תלוש משכורת כאילו הייתם שכירים. כך לא תצטרכו לבצע חישובי מס אינסופיים ולבלות שעות במשרדי מס הכנסה.

למי זה יעיל?

במשק קיימים עובדים פרילנסרים במספר תחומים. התחום הנפוץ ביותר הוא תחום השיווק והעיתונות. פעמים רבות כתבים מקבלים תשלום פר כתבה או מאמר. כלומר ללא משוכרת קבועה. כדי לחסוך את כאב הראש של תיאום מס, אפשר פשוט להעביר את התשלום דרך רואה החשבון ולקבל בתמורה תלוש משכורת. כמו כן, שירות זה יעיל במיוחד למי שנוהג לעשות עבודות חד פעמיות לעיתים רחוקות – ניתן פשוט לתת לרואה החשבון לטפל בבעיה במקום לשבור את הראש מה  ולחשוב מה עושים. הרי האדם הפשוט, לרוב אינו מעודכן בכל מה שעליו לעשות בנושא הזה ולפעמים הוא עלול לאבד כסף תוך כדי התהלך. כסף שמגיע לו.

חשוב  לדעת

ההסדר בין רואה החשבון ללקוחו בשירות הוצאת חשבונית אינו הופך את העובד לשכיר של רואה החשבון. לכן לא אל תצפו לקבל ממנו תשלום בעבור ביטוח לאומי או פנסיה. פרילנסר יישאר פרילנסר בדיוק עם אותם התנאים. שירות הוצאת חשבונית לשכיר נועד להקל על חייו של העצמאי ולא לשפר את תנאיו כעובד. לכן, בעת החתימה עם ההסכם מול רואה החשבון, חשוב שעניין זה יהיה ברור ומוסכם על שני הצדדים. המעביד של הלקוח נשאר אותו מעביד ממנו מגיע התשלום.

הפקת חשבונית על כול פרטיה

הפקת חשבונית היא אישור הסכם בין שלושה גורמים, גורם אחד הוא הספק של החשבונית, הפרילאנס, איש מקצוע וכו" שמקבל תשלום עבור שירות או מוצר שסיפק, ובתמורה מוציא את החשבונית, האדם לו מוצאת החשבונית, זה שמשלם וצריך אישור על הוצאת הכסף, והמדינה ובעיקר רשויות המס. הפקת חשבונית מאוששת את ההסכם שבין העובדים העצמאים למדינה שהם פועלים בגבולות החוק ותקנות המס ומספקים חשבונית תקינה המעידה על תשלום ממנו אפשר לגזור אחר כך, אצל רואה החשבון את המס אותו יש לשלם למדינה, ובעצם לחברה ולקהילה בכללותה. חשבונית עוסק פטור פטורה מתשלום מס מע"מ.

סוגים שונים של חשבונית

ישנם כמה סוגי חשבונית והם מקוטלגים לפי מעמד מספק החשבונית והסכום עליו מוצאת החשבונית, הראשון הוא עוסק פטור, חשבונית שמוציא עוסק פטור היא אינה חשבונית מס והיא – מטבע הגדרתו פטורה מתשלום מע"מ, חשבונית זו נקראת חשבונית עסקה. עוסק מורשה הוא מי שבמקום החשבונית הפשוטה הידועה בשמה- חשבונית עסקה,  מוציא חשבונית מס, חשבונית מס כולת בתוכה תשלום מע"מ. ולעיתים יכול הלקוח להזדכות בהמשך על תשלום המע"מ.

כיצד למלא חשבונית?

הפקת חשבונית עסקה כוללת פירוט שם העוסק, מספר העוסק, תאריך הוצאת החשבונית, ואז מצטרפים פרטי הלקוח, כתובתו, פירוט החילופין בינהם עליו ניתן התשלום שעליו ניתנת החשבונית, כמות וסכום החשבונית. ניתן להפיק חשבוניות מס ריקות אשר לפי מסירת הפרטים כבר נושאות את כול פרטיו של מספק הקבלה ואז נותר רק למלא את הפרטים של קונה השירות או המוצר לו מוצאת החשבונית. חשבונית מס לעוסק מורשה ממלאים בשני ההעתקים, גם בחשבונית זו חיבים להיות מצוינים כול פרטיו של נותן השירות, מספר עוסק מורשה, שם העסק, כתובת ופרטים מזהים, וכמובן פרטי הלקוח, סכום התשלום ואופן התשלום. בתחילת השנה רשויות המס מבקשות הגשת דו"ח אשר מציין את היקף התשלום שנכנס לעסק ולפיו את סכומי המס שיש לשלם בשנת המס החדשה. הפקת חשבונית לשכיר חיונית היא כלל אלמנטרי במתן שירות או קנייתמוצר ומהוה נטבחח חשוב בהסדרת  הוצאותיו והכנסותיו של כול עסק.

מי צריך להשתמש בחשבונית

שימוש בחשבונית הינו הליך המפריד בין מדינות שיש בהן דין ודיין לבין מדינות שלא שולטות בהכנסות שלהן ואין בהם סדר ומידות, בשימוש בחשבונית אנו חלק מהסכם בין שלושה גופים, הלקוח- מקבל השירות או המוצר, מנפיק החשבונית- מספק השירות או המוצר ומקבל התשלום, והמדינה- אשר מייצגת את החברה וחוקיה. הפקת חשבונית נחלקת לשני שלבים, שלב ההדפסה של החשבונית או הוצאתה כחשבונית ממוחשבת, ושלב הפיכתה אפקטיבית ורלוונטית מרגע שנחתמים בה פרטים ספציפים של נותן ומקבל השירות. במדינה המתוקנת שלנו יש חובת שימוש בחשבונית, אם בחשבונית כעוסק פטור ואם בחשבונית מס כלולת מע"מ כעוסק מורשה, לקראת תום שנת המס יש צורך הבגשת דוחות והצגת החשבוניות השונות לבקרת מס.

שלב הפקת חשבונית בהדפסה או במחשב

הוצאת חשבונית  נהוג לבצע בהדפסת פנקס חשבוניות בבית הדפסה, פנקס החשבוניות יכלול שני דפי העתק לכול חשבונית, החשבונית תכלול מס עוסק מורשה או עוסק פטור, שם העסק, כתובתו ומספר הטלפון להתקשרות, בנוסף יהיה בה מקום לרישום פרטי הלקוח, שמו ומספרו, אופן התשלום ותיעוד הצ'ק וכדומה, מקום לחתימה ותיארוך. מחיר פנקס הינו זול והשירות זמין ומהיר. דרך נוספת של הפקת חשבונית לשכיר היא באמצעות המחשב, הפקת חשבונית ממוחשבת מייתרת את הצורך במסירה פיזית או בדואר של החשבוניות, לחשבונית זו יש חתימה אלקטרונית מאובטחת היחודית רק לנותן השירות, לשם קבלת אישור לשימוש בחשבונית ממוחשבת יש צורך בפניה לפקיד השומה של מס הכנסה, חשוב לדעת שבחשבונית זו המקור הינו כתובת הדוא"ל לה שולחים את החשבונית, זוהי שיטה יעילה וחסכונית הן בזמן והן במשאבים ההולכת ותופסת תאוצה בעסקים שונים.

הפיכת חשבונית לאפקטיבית

הפקת חשבונית מס מתבנית הממתינה למילוי לאופרטיבית קשורה בסגירת עסקה קונקרטית, רק לאחר מילוי כול פרטי הלקוח, סוג השירות שהוחלף בינכם, אופן התשלום ותיעוד כמו מספר סידורי של צ'ק וכדומה, תיארוך הוצאת החשבונית- שאסור שיעלה על שבועיים מזמן קבלת התשלום, וחתימה, רק אז הפקת חשבונית הופכת לבעלת משמעות לשלושת הגופים, הלקוח, מספק החשבונית והמדינה. הפקת חשבונית חיונית ולביסוס נורמות, ותיעוד הכנסות לקיום משק בריא והוגן בכול מדינה ומדינה ובכול חברה.

הפקת חשבונית

מדי יום מתבצעות מיליוני עסקות ומכירות מוצרים בעולם. מישהו קונה משהו בסופר. בעל מקצוע מספק שירות כלשהו וחברה מסיימת לבנות פרויקט נדל"ן גדול. לא משנה באיזה תחום מדובר ובאיזה בעל מקצוע, מה שמחבר את כולם הוא הפקת חשבונית. ללא הוצאת חשבונית, אין כל דרך להוכיח שבוצעה עסקה כלשהי. את החשבונית מוציא מי שמכר או סיפק שירות כלשהו בעבור מי שקנה ממנה את המוצר או השירות.

מה מכילה חשבונית

כאשר בעל עסק כלשהו מוציא חשבונית, עליו לרשות עליה את פרטים המלאים ואת פרטי שם העסק. עליו לרשום את התאריך בו בוצעה העסקה. ברוב המקרים בעלי עסקים משתמשים בתוכנות להפקת חשבונית מס והיא כבר מחוללת את התאריך המתאים ושאר הפרטים. החשבונית צריכה להכיל פירוט של הסכום המדויק אותו שילם הקונה ואת הפירוט של המוצר. אין צורך להוציא חשבונית נפרדת על כל מוצר. ניתן להוסיף כמות בלתי מוגבלת של מוצרים ולהכילם בחשבונית אחת.

מדוע צרכן חייב לדרוש חשבונית

כאמור, אם לקוח לא קיבל או לא ביקש חשבונית כלשהו לא תהיה לו כל דרך להוכיח שהוא קנה מוצר או שירות כלשהו. חוק הגנת הצרכן מאפשר ללקוח להחזיר מוצר תוך 14 יום מרכישתו באריזתו המקורית ולקבל עבורו החזר כספי. ללא החשבונית, לא תהיה לו כל אפשרות לקבל את ההחזר הכספי גם עם המוצר פגום. זה נוצר על מנת למנוע מלקוחות להחזיר מוצרים לחניות אשר הם לא רכשו מהם את הסחורה.

מדוע בעל עסק חייב להפיק חשבוניות

הפקת חשבונית דרושה למוסדות כמו מס הכנסה על מנת שיהיה ברור כמה כסף הרוויח בעל העסק וכמה מס הכנסה יש לנקות ממנו. כמו כך הוצאת חשבונית לשכיר או לכל סוג עובד אחר, חיונית על מנת לקבל זיכוי מס. בעלי עסקים זכאים לקבל זיכוי מס על דברים החיוניים לניהול העסק. אז כדי לשמור על סדר מול מוסדות. כדי לא לבזבז סתם כסף תמיד חשוב לדאוג להוצאת חשבונית מס.

שירותי חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

יום אחד, קמתם בבוקר והחלטתם להגשים את החלום הגדול. מאז ומתמיד אהבתם את התחביב שלכם אך לא העזתם לעלות על דל שפתיכם את הרצון לפתח אותו. שלטונות המס הפחידו אתכם לא פעם, ההתעסקות הזו עם הניירת המתישה והמייגעת, הותירו את החלום מאחור. אז מה עושים כשרוצים להוציא את החלום מהמגרה ולשלב אותו עם מציאות של עבודה שגרתית? לשם כך נועדו שירותי חשבונית לשכיר. כל המידע במאמר אחד לפניכם.

חשבונית לשכיר איך זה מתנהל?

אתם מבחינתכם לא צריכים לעשות דבר, מלבד להגשים את החלום שלכם. איך זה מתרחש? איך ניתן להגשים את החלום בשקט, להרוויח ביושרה את העמל עליו ועדיין לא להתעסק ביגיעה עם מסמכי מס הכנסה? הצהרת ההון? ביטוח לאומי? הרבה סוגיות, שהן הסיבות העיקריות לביטול העצמי שלכם במשך שנים. חשבונית לשכיר, יכולה בהחלט לסייע לכם להגשים חלום ישן. כשאתם פונים לגוף כמו חשבונית לשכיר. אתם משלמים רק בהתאם למה שאתם מרוויחים. אם לא הרווחתם שכר באותו חודש, שהרי אינכם מחויבים לדבר. ההסכם הינו גמיש ותוכלו לצאת ממנו בכל עת. הכול בהתאם לצרכים שלכם בסופו של יום. העלות הנגזרת מהשכר שלכם הינה 5 אחוז באופן קבוע. לא פחות ולא יותר. על 5 אחוז עמלה אלו, אותם אתם מפרישים בעצם לשירותי חשבונית לשכיר, אתם מקבלים את מרב השירות כדלקמן.

מה כולל שירותי חשבונית לשכיר?

1. המשך הטבות של שכיר במסגרת חשבונית לשכיר. אתם מבחינתכם ממשיכים על תקן השכירים. את הדאגה השאירו למוציא החשבוניות. הלא הוא שירותי חשבונית לשכיר.
2. הגשת הצהרת הון, הגשת דיווח שנתי למס הכנסה בעוד אתם לא בעצם העצמאיים שאמורים להתמודד אל מול רשויות המס, אתם הייתם ותיוותרו השכירים בכל הסיפור הנ"ל.
3. חישובים והתחשבנויות מול ביטוח לאומי, תיאומי מס למקבלים תלוש במקומות נוספים, יכולותיו של נותן השירות במקרה הנ"ל- לצורך העניין שירותי חשבונית לשכיר, הוא להעניק לכם את כל השקט הנדרש, בעוד הוא עמל עבורכם ואתם שועטים קדימה עם חלומכם האידיאלי והעיקר? שיש מישהו שדואג כי תשנו בשקט.

ניהול חשבוניות מס

חשבונית לשכיר

אנו חיים בעידן מתקדם, אם פעם לא העזנו, זה היה מכיוון שלא היה בנו את האומץ לעמוד אל מול שלטונות המס. אנשים לא העזו לפתוח עסקים ולהצליח עם הקדמה על מנת שלא להתמודד אל מול בעיות כאלה ואחרות. אם אדם היה שכיר, הוא לבטח לא חשב על פתרון של הרחבת הכנסתו באמצעות הוצאת חשבוניות. הנטל של תיאום מס, ניירת מסורבלת, תשלומים מדויקים למוסד לביטוח הלאומי וכל השאר, הותירו בו פחד ולכן הוא  החליט לוותר. כל זה התרחש , עד כניסתה של ההצלחה, חשבונית לשכיר, הכול תחת קורת גג אחת.

חשבונית לשכיר, תמו ימי העבדות

אם פעם הייתם משועבדים לבוס שלכם, היום אתם יכולים להיות משועבדים אך ורק לעצמכם. האם חששתם מהרגע האמיתי שבו תהפכו משכירים לעצמאיים? חשבונית לשכיר הינה הפתרון האולטימטיבי עבורכם. אם הסיבה שלא בחרתם בעיסוק עצמאי טמונה בסרבול התשלום, אנו מבינים אתכם בהחלט. לשם כך אנחנו נסייע לכם בהבנת העניין ובגילוי העצמאות שלה חפצתם כל ימי חייכם. חשבונית לשכיר הינו שירות הגובה המטפל בכל ענייני הכספים אל מול העסקים איתם אתם עובדים. בסופו של החודש אתם בעצם מקבלים תלוש שכר מגולם ומושלם. בנוסף, חשבונית לשכיר גובה מכם רק על פי מה שהרווחתם, שלא בדומה לרואה החשבון, שם אתם חייבים לשלם לו סכום קבוע כמדי חודש, בעוד אותו לא ממש מעניין מה גובה הכנסותיכם החודשית. חשבונית לשכיר מסייעת לכם להשיג את כל זכויותיכם ובמידה ואתם עוברים את תקרת המס ,שהרי תהיו זכאים גם להטבות כאלה ואחרות. אז למה אתם מחכים? הגיע הזמן לפרוש כנפיים ולהפוך עצמאיים.

מישהו מטפל בך

אם פעם כל כך חששתם  לפתוח עסק משלך בגלל כל ענייני הבירוקרטיה, שהרי היום יש לנו את הפתרון עבורך. אצלנו באתר תוכל למצוא מידע, טיפים, רעיונות ואף סיוע מלא בשינוי דרכך בחיים העצמאים. כל שעלייך לעשות,הוא להשאיר את הפרטים שלך בטופס המצורף ואחד מאיתנו ישמח לסייע לך בכל שאלה או בקשה הקשורה בתחום. המקצוענים שלנו ממתינים אך ורק לכם.