כל מה שרציתם לדעת על החזרי מס ולא העזתם לשאול

תארו לכם מצב בו מציעים לכם לקחת כסף בחינם ללא שום תמורה, האם תסרבו? המציאות המצערת היא שמרבית השכירים בישראל, מכל שכבות האוכלוסייה, לא מנצלים את זכותם לקבל החזרי מס. ולא רק שהם לא מנצלים את זכותם לקבל החזרי מס אלא שהם לא מודעים לעצם קלות התהליך. עצות וטיפים על כיצד לקבל החזרי מס, במאמר שלפניכם.

המקרים בהם תהיו זכאים להחזרי מס

חשוב להבין שמעבר לקלות התהליך, רשויות המס בישראל אינן מקשות על קבלת החזרי המס עבור שכירים, ומעבר לכך, ניתן לקבל את ההחזרים 7 שנים אחורה, רטרואקטיבית,  ולכן אם אתם מזהים את אחד המקרים הבאים, יותר מסביר להניח שתהיו זכאים לקבלת החזרי מס, והמקרים הנפוצים ביותר הם:

•    תקופות שלא עבדת בהן במהלך השנה בשל חופשת לידה שהוארכה מעבר לקבוע בחוק, אבטלה, חופשה ללא תשלום ועוד או החלפת מקום עבודה וכתוצאה מכך נוצרו פערי שכר. כל אלה מעלים את הסיכויים לקבלת החזר מס.
•    השכלה גבוהה. לימודים אקדמיים עבור תואר ראשון ואילך מזכים בנקודת זיכוי או חצי נקודת זיכוי, החל משנת 2005 ותלויים בסוג התואר ובשנת סיומו.
•    מגורים ביישובי פיתוח. מגורים באזורים מסוימים מזכים בזיכוי מס. את הרשימה המפורטת של הישובים ניתן למצוא באתר רשות המיסים.
•    הפקדות עצמאיות לקופות גמל וביטוחי חיים מעלות את סיכוייכם להטבות מס שונות.
•    השקעות בשוק ההון, חיילים משוחררים ועולים חדשים, תשלום מזונות, מתן תרומות ועוד, גם הן, בשיעורים מסויימים, יכולות לזכות אתכם בהחזרי מס.

שירותי חשבונית לשכיר

השורה התחתונה היא לנסות ולבדוק, האם אתם כשכירים, זכאים לקבל החזרי מס מרשויות המס במדינה. גם אם עבדתם כשכירים והנפקתם תלוש באמצעות שירות חיצוני כגון חשבונית לשכיר, תוכלו עדיין לבדוק את זכאותכם להחזרי מס. כיצד עושים זאת? עליכם להציג בפני שלטונות המס את כל האישורים המעידים על הכנסותיכם בשבע השנים האחרונות.

ניהול חשבוניות מס

חשבונית לשכיר

אנו חיים בעידן מתקדם, אם פעם לא העזנו, זה היה מכיוון שלא היה בנו את האומץ לעמוד אל מול שלטונות המס. אנשים לא העזו לפתוח עסקים ולהצליח עם הקדמה על מנת שלא להתמודד אל מול בעיות כאלה ואחרות. אם אדם היה שכיר, הוא לבטח לא חשב על פתרון של הרחבת הכנסתו באמצעות הוצאת חשבוניות. הנטל של תיאום מס, ניירת מסורבלת, תשלומים מדויקים למוסד לביטוח הלאומי וכל השאר, הותירו בו פחד ולכן הוא  החליט לוותר. כל זה התרחש , עד כניסתה של ההצלחה, חשבונית לשכיר, הכול תחת קורת גג אחת.

חשבונית לשכיר, תמו ימי העבדות

אם פעם הייתם משועבדים לבוס שלכם, היום אתם יכולים להיות משועבדים אך ורק לעצמכם. האם חששתם מהרגע האמיתי שבו תהפכו משכירים לעצמאיים? חשבונית לשכיר הינה הפתרון האולטימטיבי עבורכם. אם הסיבה שלא בחרתם בעיסוק עצמאי טמונה בסרבול התשלום, אנו מבינים אתכם בהחלט. לשם כך אנחנו נסייע לכם בהבנת העניין ובגילוי העצמאות שלה חפצתם כל ימי חייכם. חשבונית לשכיר הינו שירות הגובה המטפל בכל ענייני הכספים אל מול העסקים איתם אתם עובדים. בסופו של החודש אתם בעצם מקבלים תלוש שכר מגולם ומושלם. בנוסף, חשבונית לשכיר גובה מכם רק על פי מה שהרווחתם, שלא בדומה לרואה החשבון, שם אתם חייבים לשלם לו סכום קבוע כמדי חודש, בעוד אותו לא ממש מעניין מה גובה הכנסותיכם החודשית. חשבונית לשכיר מסייעת לכם להשיג את כל זכויותיכם ובמידה ואתם עוברים את תקרת המס ,שהרי תהיו זכאים גם להטבות כאלה ואחרות. אז למה אתם מחכים? הגיע הזמן לפרוש כנפיים ולהפוך עצמאיים.

מישהו מטפל בך

אם פעם כל כך חששתם  לפתוח עסק משלך בגלל כל ענייני הבירוקרטיה, שהרי היום יש לנו את הפתרון עבורך. אצלנו באתר תוכל למצוא מידע, טיפים, רעיונות ואף סיוע מלא בשינוי דרכך בחיים העצמאים. כל שעלייך לעשות,הוא להשאיר את הפרטים שלך בטופס המצורף ואחד מאיתנו ישמח לסייע לך בכל שאלה או בקשה הקשורה בתחום. המקצוענים שלנו ממתינים אך ורק לכם.

מס הכנסה, הוצאת חשבונית ומה שביניהם

התנהלות פיננסית עצמאית גורמת לבעל העסק להרגיש כאדון השולט באופן מוחלט בגורלו. אבל כשמדובר בהכנסות,  אז מגיע כאב ראש שכל עצמאי נאלץ להתמודד אתו. לעצמאים המרוויחים סכומי כסף גדולים  יש את הפריבילגיה  להעסיק רואה חשבון המטפל בכל נושא המע"מ ומס ההכנסה. לעצמאי המרוויח סכומים צנועים יותר, אין ברירה מלבד להתמודד עם הכאוס הפיננסי בעצמו.

הפקת חשבונית

מי שעובד באופן עצמאי חייב להוציא חשבונית, לתאם מס במקרה ויש לו הכנסה נוספת ובקיצור לדווח על כל שקל לרשות המיסים. אחרת הוא יחשב למעלים מס ואז הוא עלול להסתבך עם החוק ואפילו לשבת כמה שנים בכלא. למשל מורים פרטיים חייבים להוציא חשבונית לאחר כל שיעור פרטי. כל מי שנותן שירות כלשהו בעבור תשלום, גם אם הוא מרוויח סכומים שבעבורם לא גובים מס, עליו להוציא בכל זאת חשבונית.

שירות חשבונית לשכיר – הדרך הנוחה ביותר

נכון. הפקת חשבונית היא טרחה מעצבנת ומאלצת את העובד לרכוש פנקס חשבוניות כל חודש, אבל קיימת אופציה אשר יכולה להקל עליו במידה משמעותית. האופציה היא פניה לרואה חשבון אשר יפיק חשבונית לשכיר. במילים אחרות תלוש משכורת אליו תתנקז כל הבירוקרטיה, ואז העצמאי לא יצטרך להוציא חשבונית כי מס ההכנסה, אם כמובן יש צורך לשלמו, ישולם בדיוק כמו שמשלם אותו השכיר הרגיל. תגידו שלום לכאב ראש ונסו את שירות זה.

אז מה שירות הזה מאפשר?

כאשר משתמשים בשירות חשבונית לשכיר, אין כל צורך ללכת למס הכנסה ולפתוח תיק. הרי מי אוהב לשבת שעות על גבי שעות במשרדים, להמתין לתור רק כדי לגלות אחר כך שהוא לא הביא את כל הניירת הדרושה ועליו לחזור לפעם נוספת למשרדים. כדי לבצע תיאום מס כראוי.  אם אתם מקבלים עבודות מזדמנות, כלומר עובדים מספר קטן של פעמים בשנה, גם אז שירות זה יכול להקל עליכם מאוד.