מס הכנסה, הוצאת חשבונית ומה שביניהם

התנהלות פיננסית עצמאית גורמת לבעל העסק להרגיש כאדון השולט באופן מוחלט בגורלו. אבל כשמדובר בהכנסות,  אז מגיע כאב ראש שכל עצמאי נאלץ להתמודד אתו. לעצמאים המרוויחים סכומי כסף גדולים  יש את הפריבילגיה  להעסיק רואה חשבון המטפל בכל נושא המע"מ ומס ההכנסה. לעצמאי המרוויח סכומים צנועים יותר, אין ברירה מלבד להתמודד עם הכאוס הפיננסי בעצמו.

הפקת חשבונית

מי שעובד באופן עצמאי חייב להוציא חשבונית, לתאם מס במקרה ויש לו הכנסה נוספת ובקיצור לדווח על כל שקל לרשות המיסים. אחרת הוא יחשב למעלים מס ואז הוא עלול להסתבך עם החוק ואפילו לשבת כמה שנים בכלא. למשל מורים פרטיים חייבים להוציא חשבונית לאחר כל שיעור פרטי. כל מי שנותן שירות כלשהו בעבור תשלום, גם אם הוא מרוויח סכומים שבעבורם לא גובים מס, עליו להוציא בכל זאת חשבונית.

שירות חשבונית לשכיר – הדרך הנוחה ביותר

נכון. הפקת חשבונית היא טרחה מעצבנת ומאלצת את העובד לרכוש פנקס חשבוניות כל חודש, אבל קיימת אופציה אשר יכולה להקל עליו במידה משמעותית. האופציה היא פניה לרואה חשבון אשר יפיק חשבונית לשכיר. במילים אחרות תלוש משכורת אליו תתנקז כל הבירוקרטיה, ואז העצמאי לא יצטרך להוציא חשבונית כי מס ההכנסה, אם כמובן יש צורך לשלמו, ישולם בדיוק כמו שמשלם אותו השכיר הרגיל. תגידו שלום לכאב ראש ונסו את שירות זה.

אז מה שירות הזה מאפשר?

כאשר משתמשים בשירות חשבונית לשכיר, אין כל צורך ללכת למס הכנסה ולפתוח תיק. הרי מי אוהב לשבת שעות על גבי שעות במשרדים, להמתין לתור רק כדי לגלות אחר כך שהוא לא הביא את כל הניירת הדרושה ועליו לחזור לפעם נוספת למשרדים. כדי לבצע תיאום מס כראוי.  אם אתם מקבלים עבודות מזדמנות, כלומר עובדים מספר קטן של פעמים בשנה, גם אז שירות זה יכול להקל עליכם מאוד.