פרילנסר

לפעמים החיים מנהלים כמו מרוץ עכברים. אנשים רצים אחרי המשכורת הבאה, אחרי הקידום הבא בתפקיד ולא מבינים שמבחוץ הם נראים כמו עכברים במלכודת. יש כאלה שמעדיפים לעבוד בצורה אחרת. הם פותחים עסק משל עצמם ונותנים את רוב העבודה לעובדים. אחרים פשוט לא סובלים להיות כפופים כל הזמן תחת מעסיק אחד ולכן הם עושים עבודות פרילנס. מצד אחד זה נוח, מצד שני קשה מאוד לגמור את החודש כפרילנסר כי הוא  לא מקבל משכורת אלא מקבל שכר פר העבודה אותה יש לבצע.

איפה אפשר למצוא פרילנסרים?

רוב הפרילנסרים מועסקים היום בתחום התקשורת: עיתונות, שיווק ופרסום. למשל רוב הכתבות שאתם קוראים בעיתונים נכתבו ע"י פרילנסרים. הכתב קיבל תשלום בעבור כתבה. חלק מהפרילנסרים מצליחים להתפרנס יפה כי הם מפרסמים כתבות רבות מידי חודש בעיתון וגם כי במקביל יש להם פרנסה נוספת. אחרים מפרסמים כתבות בודדות כך שהם כנראה נאלצים להיות שכירים במקומות אחרים.

אופן העבודה

כאמור, הפרילנסרים מקבלים תשלום פר עבודה. חלק מהם חתומים על חוזה עם גוף כלשהו, אחרים סיכמו את תנאי העבודה בעל פה. חלק מהעובדים מחויבים למקום עבודה אחד. אחרים חופשיים לעבוד כפרילנסרים אצל כמה מעסיקים שרק ירצו. רוב הפרינסלרים עובדים מהבית. חלקם מגיעים לבצע את העבודה בבית העסק.

הוצאת חשבונית לשכיר

הפרילנסרים צריכים להתמודד עם בעיה בירוקרטית בכל אשר נוגע למיסים. הפקת חשבונית אינה צריכה להיות פעולה הכרכית. הפרילנסר יכול להעביר את התשלום לחברה אשר מספקת שירות חשבונית לשכיר. כלומר במהלך שירות זה הוא יקבל תלוש משכורת והפרילנסר ישלם כמה אחוזים בודדים תמורת השירות. הוצאת חשבונית דרך חברת עוסק שכיר תקל עליכם במידה רבה.