הפקת חשבונית

מדי יום מתבצעות מיליוני עסקות ומכירות מוצרים בעולם. מישהו קונה משהו בסופר. בעל מקצוע מספק שירות כלשהו וחברה מסיימת לבנות פרויקט נדל"ן גדול. לא משנה באיזה תחום מדובר ובאיזה בעל מקצוע, מה שמחבר את כולם הוא הפקת חשבונית. ללא הוצאת חשבונית, אין כל דרך להוכיח שבוצעה עסקה כלשהי. את החשבונית מוציא מי שמכר או סיפק שירות כלשהו בעבור מי שקנה ממנה את המוצר או השירות.

מה מכילה חשבונית

כאשר בעל עסק כלשהו מוציא חשבונית, עליו לרשות עליה את פרטים המלאים ואת פרטי שם העסק. עליו לרשום את התאריך בו בוצעה העסקה. ברוב המקרים בעלי עסקים משתמשים בתוכנות להפקת חשבונית מס והיא כבר מחוללת את התאריך המתאים ושאר הפרטים. החשבונית צריכה להכיל פירוט של הסכום המדויק אותו שילם הקונה ואת הפירוט של המוצר. אין צורך להוציא חשבונית נפרדת על כל מוצר. ניתן להוסיף כמות בלתי מוגבלת של מוצרים ולהכילם בחשבונית אחת.

מדוע צרכן חייב לדרוש חשבונית

כאמור, אם לקוח לא קיבל או לא ביקש חשבונית כלשהו לא תהיה לו כל דרך להוכיח שהוא קנה מוצר או שירות כלשהו. חוק הגנת הצרכן מאפשר ללקוח להחזיר מוצר תוך 14 יום מרכישתו באריזתו המקורית ולקבל עבורו החזר כספי. ללא החשבונית, לא תהיה לו כל אפשרות לקבל את ההחזר הכספי גם עם המוצר פגום. זה נוצר על מנת למנוע מלקוחות להחזיר מוצרים לחניות אשר הם לא רכשו מהם את הסחורה.

מדוע בעל עסק חייב להפיק חשבוניות

הפקת חשבונית דרושה למוסדות כמו מס הכנסה על מנת שיהיה ברור כמה כסף הרוויח בעל העסק וכמה מס הכנסה יש לנקות ממנו. כמו כך הוצאת חשבונית לשכיר או לכל סוג עובד אחר, חיונית על מנת לקבל זיכוי מס. בעלי עסקים זכאים לקבל זיכוי מס על דברים החיוניים לניהול העסק. אז כדי לשמור על סדר מול מוסדות. כדי לא לבזבז סתם כסף תמיד חשוב לדאוג להוצאת חשבונית מס.